Aalborg, 2-3.08(ndz.-wt), dzień 1-2

Pierwsze dwa dni naszego pobytu w Aalborgu to czas zabawy i beztroski. Będziemy mieli niepowtarzalną możliwość wziąć udział w finale tegorocznej edycji Tall Ships Races. Przed nami masa koncertów, imprez integracyjnych, wycieczek, pokazy fajerwerków oraz Crew Party. Z łezką w oku będziemy żegnać poznane w Irlandii, Norwegii i Danii załogi żaglowców.
Parada żaglowców, 4.08 (śr.), dzień 3

Ostatnim punktem pobytu w Aalborgu oraz zakończeniem całych regat będzie tradycyjna Parada Żaglowców. Opuścimy port razem z całą flotą jachtów i wspaniałych żaglowców biorących udział w zlocie. Wspólne przepłynięcie z największymi jednostkami na pewno dostarczy wspaniałych widoków i wiele emocji


Alborg-Kopenhaga, 5-6.08 (pn-wt), dzień 4-5

Po paradzie ruszymy na południowy-wschód w kierunku cieśniny Øresund. Przed nami około 120 mil żeglugi pomiędzy wybrzeżami Szwecji i Danii. Po drodze do Kopenhagi miniemy słynny zamek Hamleta w mieście Helsingør, by następnego dnia zawitać w stolicy Danii.


Kopenhaga, 7.08 (śr.), dzień 6

Kolejny dzień przeznaczymy na zwiedzanie Kopenhagi. To piękne miasto pełne ciekawych zabytków, pięknych parków oraz ciekawych atrakcji. Zobaczymy słynną Kopenhaską Syrenkę, Pałac Królewski Amalienborg czy cytadelę Kastellet. Wieczorem odwiedzimy najstarszą dzielnicę Kopenhagi - Christianshavn z artystyczną autonomią Christiania a potem udamy się w kierunku centrum by sprawdzić co ma do zaoferowania Kopenhaga nocą.


Kopenhaga-Świnoujście, 8-9.08 (czw.-pt.), dzień 7-8

Następnego dnia rano opuścimy marinę w Kopenhadze, by rozpocząć ostatni etap żeglugi. Popłyniemy na południe w stronę Kanału Falsterbo gdzie po przejści przez zwodzony most wyjdziemy na wody Bałtyku Właściwego. Popłyniemy na południe wzdłuż wapiennych wybrzeży Rugii by zakończyć rejs w Świnoujściu, gdzie czekają nas kolejne emocje.


Świnoujście, 10.08 (sb.), dzień 9

W Świnoujściu zajmiemy honorowe miejsce przy keji. W sobotę rozpoczynają się Bałtyckie Regaty Samotników o Puchar Poloneza, które powstały by uczcić wokołoziemski rejs kpt. Krzyszrofa Baranowskiego na Polonezie. Kilkadziesiąt jachtów i ponad setka uczestników zawitają do mariny północnej, by ścigać się w jednych najbardziej prestiżowych regat na Bałtyku. Nasza załoga będzie miała zaszczy przekazać ster Poloneza jego pierwotnemu kapitanowi - Krzysztofowi Baranowskiemu, który planuje na pokładzie Poloneza wystartować w regatch.


RAS SAILING


RASS TOMASZ BIELIŃSKI