Gdynia–Hel, 03.06 (śr), dzień 1

Spotykamy się w Marinie Gdynia w godzinach południowych. Będzie to dzień organizacyjno integracyjny. Po wybraniu swoich koi i zaprowiantowaniu oddamy cumy i ruszymy by zmierzyć się z wodami Zatoki Gdańskiej. Po szkoleniu z obsługi sprzętów pokładowych i środków ratunkowych wieczorem zacumujemy na Helu, gdzie spędzimy wspólnie wieczorek zapoznawczy.


Hel–Klaipeda, 4-5.06 (czw.-pt.), dzień 2-3

Przed południem obierzemy kierunek Kłajpeda. Prawdopodobnie na morzu nie natrafimy na żadną świąteczną procesję. Lepiej też nie trafić na okręty rosyjskie, więc też w bezpiecznej odległości miniemy wody Obwodu Kaliningradzkiego. W piątkowe popołudnie powinniśmy wpłynąć do Klaipedy, gdzie rozpoczną się już wydarzenia związane z regatami Baltic Tall Ships Regatta 2015. Zapoznamy się szczegółowo z programem oraz z załogami przybyłych jednostek.


Klaipeda, 6-7.06 (sb.-ndz.), dzień 4-5

W te weekendowe dni pozostajemy na lądzie by aktywnie uczestniczyć w programie imprez.
Wśród atrakcji dla załóg będzie crew party, parada dla załóg, zwiedzanie miasta i wiele innych, które tylko będą zależały od wyobraźni żeglarzy.


Parada Żaglowców, 8.06 (pn.), dzień 6

Dziś zaczynają się prawdziwe emocje!
Na początek wspaniała Parada Żaglowców i pożegnanie z Klaipedą, aby udać się na wyznaczoną linię pierwszego startu. Będzie to dzień wspaniałych obrazków i wielkich westchnień.
Szykować aparaty, obiektywy, statywy, kamery i co kto ma… i dalej już na START.


Kłajpeda-Szczecin.REGATY, 9-12.06 (czw.-pt.), dzień 7-10

Dziś wszystko się zaczyna, do pokonania mamy ponad 200 mil morskich. Polonez lubi silne wiatry a przy nich czekają nas 3 dni żeglugi, podczas której pokarzemy co Polonez potrafi... Obserwujemy wszelkie zmiany pogody, korygujemy kurs, dbamy o idealną pracę żagli, jednym słowem dajemy z siebie wszystko aby na mecie być jako pierwsi!
Po zakończeniu regat wpływamy do Świnoujścia. Będzie to czas na krótki odpoczynek i uzupełnienie zapasów. Stąd dzieli nas kilka godzin żeglugi do oczekiwanego finału w Szczecinie. Docieramy na Wały Chrobrego pod wieczór, gdzie przywita nas muzyka i wiele kolorowych świateł – zabawa.


Szczecin,13-14.06 (sb.-ndz.), dzień 11-12

Dalszy ciąg integracji z załogami zapoznanymi w Kłajpedzie.
Świetna zabawa na crew party, podczas parady załóg i wręczania nagród. Dodatkowo Obchody Dni Morza w Szczecinie i zlot oldtimerów. Dni pełne pozytywnej energii.RAS SAILING


RASS TOMASZ BIELIŃSKI