Stavanger-Lysefiord, 23.06(wt.), dzień 1

Po zaokrętowaniu i szkoleniach z obsługi jachtu oraz bezpieczeństwa opuścimy port w Stavanger i rozpoczniemy żeglugę w stronę Lysefjordu - jednego z najpiękniejszych fiordów Norwegii. Tam będziemy podziwiać wspaniałe kamienne rzeźby, strome klify i sięgające kilkuset metrów wodospady.


Lysefjord-Inverness, 24-26.06(śr.-pt.),dzień 2-4

Rankiem opuścimy Norweski fiord i skierujemy się na wody Morza Północnego. Po wyjściu z fiordów obierzemy kurs na zachód w kierunku Szkockiego wybrzeża. Przed nami będzie ponad 300 mil pełnomorskiej żeglugi. Obserwujemy zmiany pogody, korygujemy kurs oraz mamy okazję podziwiać piękno wschodów i zachodów słońca na otwartym morzu. W sobotni wieczór powinniśmy zawitać do Inverness, portu wejścia na Kanał Kaledoński.


Kanał Kaledoński, 27-29.06 (sb.-pn.), dzień 5-7

Następnego dnia ruszamy na poszukiwania potwora z Loch Ness. Płynąc do Fort William pokonamy blisko 60 mil morskich podróżując przez liczne śluzy, kanały oraz jeziora Loch Ness, Loch Oich i Loch Lochy. Poza pięknymi widokami na trasie zobaczymy zamek Urquhart czy opactwo Fort Augustus.


Fort William-Belfast, 30.06-01.07(wt.-śr), dzień 8-9

Z Fort William, który leży na zachodnim krańcu Kanału Kaledońskiego popłyniemy wzdłuż Szkockiego wybrzeża i oberzemy kurs na Iralndię Północną. Przed nami 160 mil żeglugi do Belfastu gdzie rozpoczyna się zlot żaglowców i regat Tall Ships Races 2015.


Belfast, 02-03.07 (czw.-pt.), dzień 10

Rejs zakończy się w stolicy Irlandii Północnej Belfaście. Dzień wejścia jest również dniem rozpoczęcia wspaniałej żeglarskiej imprezy - The Tall Ships Races 2015. Na regaty zawita flota kilkudziesięciu jachtów i żaglowców (m.in. norweski Christian Radich, rosyjski Kruzenshtern czy brazylijski Cisne Branco), na pokładzie których przybędą do Belfastu młodzi ludzie z całęj Europy i wielu zakątków świata spoza Starego Kontynentu.


RAS SAILING


RASS TOMASZ BIELIŃSKI