Belast, 3-4.07 (pt.-sb.), dzień 1-2

Naszą przygodę z Tall Ships Races 2015 rozpoczniemy w stolicy Irlandii Północnej - Belfaście. Po zaokrętowaniu, wybraniu koi i szkoleniu z obsługi jachtu i bezpieczeństwa przystąpimy do obowiązków portowych :), czyli korzystania z wszystkich atrakcji jakie proponują organizatorzy. Wycieczki, konkursy, zawody, koncerty oraz imprezy integracyjne dla załóg stanowią nieoderwalną część postojów w porcie.


Parada żaglowców, 5.07 (ndz.), dzień 3

Niedziela to początek emocji żeglarskich!
Najpierw weźmiemy udział w paradzie żaglowców wraz z wsystkimi jednostami biorącymi udział w regatach. Wspólne przepłynięcie z największymi żaglowcami na pewno dostarczy wspaniałych widoków i wiele emocji. Następnie emocje będą tylko rosnąć, kiedy udamy się na linię startu pierwszego wyścigu.


Wyścig 1, Belfast-Alesund, 6-13.06 (pn.-pn.), dzień 4-11

Start pierwszego wyścigu zaplanowano na poniedziałek. Przez następne 8 dni pokonamy około 700. mil ścigając się przez wody Morza Północnego. Napierw ruszymy na północ wzdłuż wybrzeży Szkocji by później obrać kurs na wschód w kierunku Alesundu. Żegluga dostarczy nie tylko wspaniałych emocji żeglarskich, ale również niezapomnianych widoków zarówno przy pionowych klifach Wielkiej Brytani jak i skalistym wybrzeżu Norwegii.


Alesund, 14-15.07 (wt.-śr.), dzień 12-13

Po wpłynięciu do Alesundu i odpoczynku po zmaganiach z żywiołem ponownie oddamy się rozrywce i integracji z międzynarodowym gronem żeglarzy zebranym na regatach. Weźmiemy udział w oficjalnym zakończeniu wyścigu oraz Paradzie Załóg na ulicach Alesundu. Ostatniego dnia kapitan rozda opinie z rejsu oraz oficjanie zakończy rejs.


RAS SAILING


RASS TOMASZ BIELIŃSKI