Alesund, 15-17.07 (śr.-pt.), dzień 1-3

Drugi etap Tall Ships Races 2015, rozpoczynający się w Norweskim Alesund to rejs towarzyski mający na celu szerzenie idei integracji i edukacji morskiej młodzieży z całego świata. Okazji do integracji będzie co nie miara. W ramach trzydniowego postoju w Alesund załoga Poloneza będzie miała możliwość wziąć udział w licznych imprezach zorganizowanych dla uczestników regat, a w tym: Parady Załóg, koncertów, wycieczek, konkursów, zawodów, imrpez integracyjnych i Crew Party, jak również wziąć udział w licznych impreach na pokładach żaglowców (Deck Party).


Parada żaglowców, 18.07 (sb.), dzień 4

W sobotę pożegnamy Alesund biorąc udział w tradycyjnej Paradzie Żaglowców. Dziesiątki jachtów, oldtimerów i pięknych żaglowców wypłynie wspólnie na wody Morza Północnego. Będzie to wspaniały widok oraz początek niesamowitej przygody. Przez następne 8 dni pokonamy ponad 400 mil morskich kierując się w stronę Kristiansand.


Cruise-in-Company, 19-24.07 (ndz.-pt.), dzień 5-10

Po drodze do Kristiansand kilka portów zostanie przygotowanych specjalnie na przyjęcie floty Tall Ships Races. Odwiedzimy co najmniej cztery z nich. W każdym porcie przedstawiciele lokalnych władz przygotowali dla żeglarzy różnego rodzaju atrakcje. Etap Cruise-in-Company to beztroska żegluga po pięknych zakątkach Norweskiego wybrzeża oraz liczne atrakcje w gościnnych portach.


Kristiansand, 25-26.07 (sb.-ndz.), dzień 11-12

Etap towarzyski regat Tall Ships Races zakończy się w Kristiansand, jednym z najbardziej wysuniętych na południe porcie Norwegii. Kontynuujemy imtegrację i zabawę z załogami poznanymi w Alesund i portach goszczących nas po drodze.
RAS SAILING


RASS TOMASZ BIELIŃSKI