Kristiansand, 26-27.07 (ndz.-pn.), dzień 1-2

Trzeci i ostatni etap Tall Ships Races 2015 to wyścig z norweskiego Kristiansand do Aalborga w Danii. Po zaokrętowaniu, wybraniu koi i szkoleniu z obsługi jachtu i bezpieczeństwa przystąpimy do obowiązków portowych :), czyli korzystania z wszystkich atrakcji jakie proponują organizatorzy. Wycieczki, konkursy, zawody, koncerty oraz imprezy integracyjne dla załóg stanowią nieoderwalną część postojów w porcie.


Parada żaglowców, 28.07 (wt.), dzień 3

We wtorek pożegnamy Kristiansand biorąc udział w tradycyjnej Paradzie Żaglowców. Dziesiątki jachtów, oldtimerów i pięknych żaglowców wypłynie wspólnie na wody Skagerraku. Będzie to wspaniały widok oraz początek niesamowitej przygody. Przez następne 8 dni pokonamy ponad 400 mil morskich kierując się w stronę Kristiansand.


Wyścig 2, Kristiansand-Aalborg, 29-31.07 (śr.-pt.), dzień 4-6

Start drugiego wyścigu zaplanowano na piątek. Przez następne 3 dni pokonamy około 260. mil ścigając się przez wody Skagerraku. Napierw ruszymy na południowy-zachód by później obrać kurs na wschód w kierunku półwyspu Jutlandzkiego. Dalej skierujemy się na południe przez Kattegat. Obserwujemy wszelkie zmiany pogody, korygujemy kurs, dbamy o idealną pracę żagli, jednym słowem dajemy z siebie wszystko aby na mecie być jako pierwsi!.


Aalborg, 1-2.08 (sb.-ndz.), dzień 7-8

Po wpłynięciu do Aalborga i odpoczynku po zmaganiach z żywiołem ponownie oddamy się rozrywce i integracji z międzynarodowym gronem żeglarzy zebranym na regatach. Weźmiemy udział w oficjalnym zakończeniu wyścigu oraz Paradzie Załóg na ulicach Alesundu. Ostatniego dnia kapitan rozda opinie z rejsu oraz oficjanie zakończy rejs.


RAS SAILING


RASS TOMASZ BIELIŃSKI